جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست ادبی و تمرین مکالمه برای تقویت زبان فارسی آموزان

اولین نشست مکالمه و تمرین برای تقویت زبان فارسی درسال جاری در روز 4مرداد 96 در سالن کتابخانه رایزنی، با حضور رایزن وکارشناس فرهنگی، رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا و دو نفر ازاساتید زبان فارسی و تعدادی از فارسی آموزان علاقمند برگزارگردید. درمیان فارسی آموزان، علاوه بردانشجویان زبان فارسی از دانشگاه داکا، برخی دیگر ازعلاقمندان که دارای مشاغلی همچون پزشک، کارمند رادیو، فعال مدنی و....هستند شرکت نمودند. در این برنامه که در نوع خود جدید می نمود، با تعیین موضوع مکالمه از سوی استاد، هر دو فارسی آموز، دو به دو  با یکدگر به مکالمه پرداختند. این برنامه با توجه به زنده بودن مکالمه وتنوع موضوعی، با استقبال و تشویق بسیار خوب فارسی آموزان همراه بود.

در آغاز برنامه اینجانب(رایزن فرهنگی) طی سخنان کوتاه، هدف از اجرای این برنامه را تقویت زبان فارسی آموزان و تسلط بیشتر برفارسی گفتاری و شنیداری آنان دانستم. زیرا اکثر فارسی آموزان بنگلادشی حتی افرادی که مدارج عالی رانیز طی نموده اند در مکالمه وبیان مقصود خود به زبان فارسی ضعیف هستند. از این رو، برگزاری کلاس مکالمه و تمرین گفتگو به زبان فارسی به صورت زنده ودر حضور فارسی آموزان، نقش موثری درتقویت زبان و جسارت آنان در بیان مقصود خودبه زبان فارسی ایفا خواهد نمود.

آقای دکتر عبدالصبورخان رئیس گروه زبان فارسی دانشگاه داکا نیز در سخنان خود از اجراء این برنامه ازسوی رایزنی تقدیر نمود و توصیه های تکنیکی لازم را برای موفقیت در مکالمه به زبان فارسی ارایه نمود.

ملاحظه:

این برنامه هرچند که نخستین جلسه بود اما با استقبال خوب شرکت کنندگان همراه شد. مقرر گردید هر2 هفته یکبار این جلسه با دعوت از علاقمندان به مکالمه زبان فارسی تشکیل گردد.

                                                                  


١١:٠٣ - يکشنبه ٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٣١٩١    /    تعداد نمایش : ٣٠٩خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها