جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه های هیأت زیر سایه کاروان خورشید در دهه کرامت

برنامه های دهه کرامت دربنگلادش درسال جاری با شور و اشتیاق بیش ازسال گذشته همراه بود. به روال معمول، مومنین و محبان اهل بیت (ع) درشهرهای داکا، کلنا، چیتاگنگ، سیلهت، مانیک گنج و ....دهه کرامت را گرامی داشتند.

 هیآت اعزامی از آستان قدس رضوی باعنوان: "کاروان زیر سایه خورشید" نیز به منظور حضور در جمع مومنان ومحبان اهل بیت (ع) همزمان با آغاز دهه کرامت وارد داکا شدند. این هیآت از 9 مردادلغایت 20 مرداد در برنامه های مختلف حضورخواهند یافت. هیأت مزبور متشکل از 4 نفر مشتمل برآقایان: خالقی رییس هیأت ومستندساز، حجت الاسلام صفری روحانی ومبلّغ، عرفانیان، خادم آستان قدس وحافظ وقاری قرآن، و مسعودی فیلمبردار می باشد. مولانا امجدحسین از طلاب بنگلادشی نیز به عنوان راهنما، مسئولیت هماهنگی برنامه های هیأت را برعهده دارد. بدیهی است گزارش تفصیلی فعالیت این هیأت توسط خود آنان به تفصیل ارائه خواهد شد. از ظواهر امر چنین پیداست که آنان در صدد تهیه فیلم مستند ازسفر کاروان خورشید به بنگلادش نیز می باشند.

قابل ذکراست که برنامه های اصلی کاروان زیر سایه خورشید، حضور در جمع و محافل مومنان و محبان اهل بیت و رونمایی از پرچم متبرک به آستان مقدس امام هشتم (ع) در فضای معنوی خاص و ادای احترام ارادتمندان به پرچم وتوزیع تبرکات بین علاقمندان است.

برنامه های کاروان زیر سایه خورشید

از بدو ورود کاروان مزبور به بنگلادش تاکنون برنامه های مختلفی داشته اند ضمن آنکه در ادامه مأموریت، هنوز حضور در برنامه های دیگر را دردستور کار دارند. ذیلا فهرست وار فعالیت هایی که این هیأت تاکنون در بنگلادش داشته است را به اطلاع می رساند: 

حضور در جمع اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در  داکا، حضور میان نمازگزاران روز جمعه در حسینیه دالان، حضور در جمع مومنان ومحبان اهل بیت (ع) درشهر سیلهت، حضور در جمع مومنان مسجد شیعیان محمدپور داکا، حضور در جمع محبان اهل بیت (ع) در مانیک گنج، حضور در مراسم یادبود استادفریدالدین خان در محل رایزنی فرهنگی ایران درداکا، وحضور میان شیعیان منطقه میرپور داکا از جمله برنامه هایی است که هیأت کاروان خورشید تاکنون اجرانموده اند. طبق برنامه ها قراراست این هیأت سفری 3 روزه به کولنا و چیتاگنگ و حومه داشته باشد.

 گرامیداشت میلاد امام علی ابن موسی الرضا (ع) درشیعه مسجد داکا

نمایشگاه قرآن، کتاب، عکس وپوستر مرقد امام هشتم در مرکز اسلامی کولنا

برگزاری نمایشگاه ازتابلو های هنر اسلامی در محل رایزنی فرهنگی ج. ا.ایران داکا

   

رونمایی از پرچم متبرک آستان قدس رضوی در محل رایزنی فرهنگی داکا


١٣:٠٠ - دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٣٦٦٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٩خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها