جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه آثارخلاقیت های علمی دانش آموزان مدرسه بین المللی ایران در داکا

مدرسه بین المللی ایران در داکا در کنار برنامه های آموزشی خود همواره سعی دارد با فعالیتهای فوق برنامه، از اوقات فراغت دانش آموزان به نحو شایسته بهره برداری کند. درهمین راستا از اول سال تحصیلی جاری، برنامه های متعددی را تدارک دید. این برنامه ها مشتمل بر: فرهنگی، هنری، علمی و تفریحی بوده است. در همین رابطه 2ماه قبل، مسابقه هنری و نقاشی بین المدارس را با شرکت دانش آموزان مدرسه بین المللی ایران و تعدادی از مدارس دیگر با موفقیت برگزارنمود. در تقویم آکادمی مدرسه تاریخ 20 جولای بعنوان روز خلاقیت ثبت شده است و مدرسه درنظر داشت به مناسبت این روز، نمایشگاه علوم، از دستاورد خلاقیتهای دانش آموزان را برگزار کند. ولی به سبب همزمان شدن آن تاریخ با تعطیلات ماه رمضان، این برنامه به تعویق افتاد.

 

برگزاری نمایشگاه علمی از خلاقیت های دانش آموزان

پس از هماهنگی های لازم بین معلمان و دانش آموزان، مدرسه موفق شد درتاریخ 17 اکتبر، مطابق 25 مهرماه 96 این نمایشگاه علمی را برگزارنماید. دراین نمایشگاه، پروژه های علمی و هر دو نوع آثار فردی و گروهی به نمایش گذاشته شد. از ابتدا چنین طراحی وبرنامه ریزی شده بود که دانش آموزان کلاسهای دوم، سوم، چهارم و پنجم با راهنمایی معلمانِ علوم، هر یک از آنان پروژه ای را با استفاده از همکاری گروهی، ارایه نمایند. علاوه برآن، گفته شد چنانچه دانش آموزی بخواهد پروژه را با تلاش فردی خود ارایه کند پذیرفته خواهد شد.

شرکت دانش آموزان کلاسهای پایین تر ازقبیل مهدکودک وپیش دبستانی ها نیز آزاد و اختیاری گذاشته شد. به گونه ای که هریک از آنان، پروژه ای را که جنبه علمی داشته و بسازند، کار آنان در نمایشگاه به نمایش گذارده خواهدشد.

آثارارایه شده نماد خلاقیت واستعداد دانش آموزان

 

 جای بسی خوشوقتی است که دانش آموزان استقبال خوبی نمودند و تعداد پروژهای ارایه شده خیلی بیش از انتظار بود. علاوه بر چهار پروژه ای که تحت سرپرستی معلمان علوم تهیه شد، حدود 53 مورد از پروژه های فردی نیز تهیه و به نمایش گذارده شد. در بین پروژه های ارایه شده بعضی ابتکار های قابل توجهی مشاهده می شود که از استعداد های خلاق دانش آموزان حکایت دارد. سیستم استفاده از نیروی خورشیدی در تولید برق، موتور خودکار، قدرت هوا، طرح محیط شهری بدون آلودگی آب و هوا، عوامل آلودگی آب، سلامتی محیط زیست برای آبزی ها و ده ها پروژه دیگر که هریک درجای خود جالب بود و نظر بازدید کنندگان را جذب نمود. برای نمایش این آثار، در فضای حیاط مدرسه، سِنِ مخصوصی ساخته شد و نورپردازی لازم صورت گرفت. معلمان پروژه هارا به ترتیب موضوع، روی سن چیدند.

افتتاح نمایشگاه

نمایشگاه ساعت 11 صبح روز25 مهرماه باحضور رایزن فرهنگی که مدیریت مدرسه را نیز برعهده دارد، آقای عبدالقدوس، معاون اجرایی مدرسه، معلمان و دانش آموزان وجمعی از اولیاء که به اتفاق فرزندان خود با اشتیاق خاصی حضوریافته بودند افتتاح گردید.

پس از افتتاح نمایشگاه، ازبخش های مختلف نمایشگاه بازدید بعمل آمد وبادیدکنندگان  از نزدیک با پروژه ها وکاردستی های علمی دانش آموزان آشنا شدند. همزمان هر یک از دانش آموزان و معلمان مجری پروژه ها، درباره جزئیات و نحوه کار کرد پروژه خود توضیحات لازم را ارایه نمودند. رایزن فرهنگی، ابتکارات و خلاقیت های ارئه شده ازسوی دانش آموزان را ستود و از کارهای علمی ارائه شده، ابراز خرسندی نمود. وی همچنین از معلمان و دیگر مسؤلین مدرسه به خاطر این تلاش بسیار مثبت، تشکروقدردانی کرد.

نمایشگاه تا ساعت 2:00 بعد از ظهر ادامه داشت و بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد بود. در پایان برنامه، پروژه هایی که از لحاظ ابتکار و فن آوری پیش رفته تر بودند  به عنوان پروژه های برتر برگزیده شد. درنظراست آثارمنتخب، قاب شده و در لابراتور علمی مدرسه نگهداری شود.

                                                            تصاویر بیشتر از نمایشگاه 

 

معلمان مدرسه درکنار آثار علمی دانش آموزان دریک قاب.

 

 حضوراولیاء دانش آموزان درنمایشگاه

دانش آموزان درباره کاردستی های خود توضیح می دهند

ماکت نمای مدرسه بین المللی ایران با عکس مرحوم آیت الله شاهرخی، موسس مدرسه/ اثر یک دانش آموز
دانلود فايل : image005.jpg ( 48KB )


٠٦:٤٥ - دوشنبه ١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٨٢٣١    /    تعداد نمایش : ٤٩٤خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها