جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با قائم مقام وزیراموردینی بنگلادش در محل رایزنی

در آستانه برگزاری سی ویکمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران، با آقای فیض احمد بهویان قائم مقام وزیر امور دینی بنگلادش در محل رایزنی ملاقات شد. دراین ملاقات، حجت الاسلام دکترسید جوادمظلومی نماینده دفتر مقام معظم رهبری در بنگلادش وتایلند ومیانمارنیز حضور داشت.

آقای فیض احمد یکی از 3 نفرمهمان بنگلادشی است که با هماهنگی این رایزنی به کنفرانس وحدت اسلامی درتهران دعوت شده است. آقایان دکتر کوثر مصطفی استادفلسفه دانشگاه داکا ورییس کمیته قدس بنگلادش و دکتر محمدعبدالرشید رئیس گروه مطالعات اسلامی دانشگاه داکا دومهمان دیگر کنفرانس وحدت می باشند.

 آقای فیض احمد بهویان گفت برای سپاسگزاری از دعوت ایشان به کنفرانس وحدت اسلامی درتهران در رایزنی حاضرشده است. وی اضافه نمود: دراین کنفرانس قراراست راه های فعال کردن مولفه های فرهنگ و تمدن نوین اسلامی در دنیای اسلام بررسی شود وامید وارم کنفرانس در دستیابی به این هدف مهم خود موفق باشد. وی به مبانی ریشه ای وحدت مسلمانان جهان در اعتقاد به اسلام وقرآن وپیامبر واحد اشاره نمود وگفت: با این وجود چرا درجهان اسلام باید شاهد تفرقه هایی اینچنین باشیم؟. اینجانب ضمن تشکر از حضور قائم مقام وزیر اموردینی در رایزنی، وارائه توضیح درباره سابقه کنفرانس های وحدت برگزارشده درایران، ابراز امیدواری نمودم که سفر ایشان به ایران با خاطرات و دستاوردهای خوبی در جهت اتحاد وهمدلی اسلامی و بویژه تحکیم روابط دینی وفرهنگی فیمابین دوکشور دوست ایران وبنگلادش همراه باشد.

آقای دکتر مظلومی نیز ازاین دیدار ابراز خوشوقتی و برای سفرایشان آرزوی موفقیت کرد. آقای مظلومی با استفاده ازفرصت، به یادداشت تفاهم امضاشده فیمابین بعثه مقام معظم رهبری و وزیر اموردینی بنگلادش در خصوص همکاری های دوکشور درزمینه حج اشاره نمود و مساعدت آقای فیض احمد بهویان را در اجرایی ساختن مفاد توافقنامه مورداشاره خواستارشد. آقای فیض احمد با اظهارعدم اطلاع از تفاهمنامه مزبور، وعده داد که درآینده موضوع رامورد پیگیری قرارخواهد داد.

ملاحظه:

خاطرنشان می سازد این تفاهمنامه در جریان سفر هیأت وزارت اموردینی بنگلادش به سرپرستی مطیع الرحمن، وزیر امور دینی آن کشور به دعوت بعثه مقام معظم رهبری در اسفندماه 1393 به ایران امضاء شده است، اما به دلایل مختلف تاکنون طرف بنگلادشی نسبت به اجرایی نمودن آن توجه لازم را نشان نداده است.


١٣:٢٧ - چهارشنبه ١٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٢٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها